Facebook hesap dondurma

Facebook hesap dondurma

Facebook Hesap Dondurma ve Silme

Öncesinde ve günümüzde varlığını aktif bir şekilde devam ettiren bir sosyal medya platformu olan Facebook’da hesabınızı farklı nedenlerden dolayı silmek veya devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemler, aslında çok da zor değil. Belirttiğimiz adımları harfiyen, eksiksiz bir şekilde yapmanız halinde hesabınızı silme işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Gelin bu işlemlere bir göz atalım;

Öncelikle kapatmak veya devre dışı bırakmak istediğiniz hesaba giriş yapın, sonrasında Facebook’da yer alan “ Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine tıklayın. Ardından Facebook Bilgilerini seçerek, Dondurma ve Silme işlemine ulaşabilirsiniz. Böylece o butona tıklayarak hesabınızı kapatabilir veya dondurabilirsiniz.

Hesabınızı tamamen, kalıcı olarak kapatmak için yaptığınız işlemden pişman olmanız halinde Facebook size 30 gün gibi bir süre veriyor. Bu süre içerisinde Facebook hesabınıza giriş yaparsanız Facebook silme işleminiz onaylanmaz.

Hesap Dondurma

Hesabınızı geçici olarak dondurmak isterseniz de aynı şekilde, “ Ayarlar ve gizlilik “ bölümünden “ Facebook Bilgileri” bölümüne girerek “ Hesabı Döndür” seçeneğine tıklamanız halinde hesabınız geçici olarak devre dışı bırakılır. Siz dilediğiniz zaman içerisinde hesabınıza normal bir şekilde giriş yaparak, hesabınızı tekrar “ aktif hale” getirmeniz de mümkün. Sizin izniniz olmadan hesap silme işlemi kesinlikle yapılmaz.

Ayrıca şu noktayı da belirtelim ki, Facebook hesabınızı kapattığınız zaman Messenger uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz. Yani istediğiniz arkadaşınız ile muhabbet, sohbet yapabilirsiniz.