Facebook Şifremi Unuttum

Facebook Şifremi Unuttum

Facebook Şifremi Unuttum

Herkesin karşılaşabileceği bir durum olan şifre unutma, hepimizin başına gelen bir durumdur. Hesabı otomatik olarak kaydettiğimizde uzun bir aradan sonra tekrar giriş yaptığımızda şifremizi yanlış girebiliyoruz, yani hatırlamıyoruz. Bunun için yapmanız gereken birtakım işlemler elbette var. Çok da zor olmayan bu işlemler ile sizde Facebook hesabınızı tekrar yeni bir şifre oluşturarak kullanabilirsiniz.

 

Nasıl alabilirim ?

Öncelikle ilk adım olarak yapmanız gereken işlem Facebook uygulamasına girin > şifre yazısının alt bölümünde yazılı olan “ şifremi unuttumlinkine tıklayın > karşınıza çıkan ekranda, Facebook hesabınıza kayıtlı olan e-posta ya da telefon numaranızı girin > hangisini seçtiyseniz o hesaba bir kod gidecektir. Eğer Telefon numaranızı girdiyseniz SMS olarak gelen kodu boş kutucuğa doğru olduğuna emin olduğunuz bir şekilde yazın ve yeni şifre oluşturmak için karşınıza çıkan sayfadan yeni şifre oluşturun.

E-mail adresiniz ile bu işlemi yapmak için de, boş olan kutucuğa hesabınızda kayıtlı ve onaylanmış olan mail adresinizi girin, sonrasında adresinize gelen kod linkine giriş yaparak da şifre sıfırlama, yenileme, yeni şifre oluşturma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.