İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır

Instagram’da olan bazı hesapların profillerinde “ mavi tik” olur. Bu tik o hesap profilinin çoğu zaman önemli bir hesap olduğunu göstermektedir. Ayrıca her isteyen kişilerin de bu “ mavi tik” olarak adlandırdığımız işareti almaları çok mümkün görünmüyor. Bunu gerekli işlemleri yapıp, talep ettikten sonra onaylanmasını beklemeniz gerekir.

Instagram Mavi Tik

Öncelikle instagram hesabınıza giriş yapın ve profilinize girin. Profilinize girdikten sonra “ Ayarlar” bölümünü açarak “ Doğrulama Talep Et” butonuna tıklayarak karşınıza çıkan ekrandaki formu eksiksiz ve düzgün bir şekilde doldurun. Ardından yaptığınız başvuruyu kaydedin ve Instagram tarafından size gönderilecek onay mesajını bekleyin. Böylelikle “ Mavi Tik” alma işlemini tamamlamış olursunuz.

Tekrardan belirtelim ki bu onay mesajı kesin gelecek diye bir durum söz konusu değildir. Bu işlem tamamen sizin hesabınızdaki bilgiler ile ilgilidir, Instagram bu konuda size onay verdiği takdirde hesabınıza “ mavi tik” işaretini görürsünüz. Ayrıca şunu da söylemek gerekirse, mavi tik için onay talep ettiğiniz de onay mesajı gelmezse veya olumsuz bir geri dönüş olursa, tekrardan aynı işlemleri daha da özenli bir biçimde yaparak başvuru işleminizi tekrarlayabilirsiniz.

Mavi Tik Ne İşe Yarar

Mavi tik sizin hesabınızın daha da havalı görünmesini ve hesabınızın önemli bir kişiye ait bir hesap olduğunu gösterir. Farklı sosyal mecralarda hesabında mavi tik olan birçok mevcut hesap bulunuyor. Bu hesaplar da Mavi Tik' i almak için aynı işlemleri uyguluyor. Instagram hesabı mavi tik vermeye uygun bulursa ancak onay mesajının ardından bu işareti kullanabilirsiniz.