Twitch Nedir ? Nasıl yayın yapılır ?

Twitch Nedir ? Nasıl yayın yapılır ?

Twich Nedir?

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren bir sosyal medya platformudur. Twich canlı yayın sitesidir. Sohbeti iyi olan, sevdiğiniz kişilerin canlı olarak yayın yaptığı ve LoL olarak bilinen oyuncuların da oyun hakkında yaptıkları yayınlar üzerine ününe ün katmıştır. Günlük ziyaretçi sayısı yaklaşık olarak, 30 milyondan fazladır. Bu uygulama üzerinden oyun konsoluna sahip olan kullanıcıların istedikleri zaman yayın yapma şansları vardır. Bu yayınlara çok fazla ilgi gösterildiği için ve Twich yayınına gelen çoğu kişi de bu yayınlar için geldiği için büyük önem taşıyor. İstediğiniz dilde olan bu uygulama ile başka bir ülkede yayın yapan birini de izleme şansına sahipsiniz.

Twich Üzerinden Para Kazanabilir Miyim?

Twich üzerinden para kazanmam çok mümkün. Birçok kişi de bu yayınlar sayesinde ciddi bir kazanç elde ediyor. Twich üzerinden yaptığınız yayınlardan bağışlar alarak sizde maddi bir kazanç sağlayabilirsiniz. Yani izleyiciler, sizin yayınınızı veya yaptığınız başka bir işi beğenirse size bağışta bulunabilirler. Sonuç olarak da bu işten para kazanmış olursunuz. Şunu da belirtelim ki, yaptığınız yayınlar ne kadar ilgi çekici, güncel ve her zaman ilgi odağı olan konular olursa o kadar fazla bağış kazanırsınız.

Twich ortaklığı, kurarak da para kazanmanız çok mümkün bir durumdur. Twich ortaklığı kurmak için, 5000 aboneye ulaşmış olmanız gerekir. Bu aboneler ile bir kitle oluşturmanız sizin faydanıza olacaktır. Tüm bunları yaptıktan sonra, Twich’e ortaklık teklifi sunabilirsiniz. Onay gelirse kendi kanalınıza “ subscriber” yazılı bir buton tanımlanır.

Sizlerde belirtilen işlemleri yaparak bir kazanç elde edebilirsiniz. Elde edeceğiniz bu kazanç önce sizi çok cezbetmeyebilir fakat, geniş bir izleyici kitlesine ulaşmanız sonucunda paranız da katlanarak artar.