Twitter takipçi kazanmanın püf noktaları !

Twitter takipçi kazanmanın püf noktaları !

Takipçileriniz ile sohbet içinde olarak, yazdığınız twetlere gelen cevapları görmemezlikten gelmeyin. Atılan yorumlar üzerine cevaplar yazın ve konuşun, ilginizi göstererek sohbet içerisinde olduğunuz takdirde takipçi sayınız da yükselebilir.

Takipçi sayısı yüksek olan profilleri, takip edin, onların twetlerine like atın, yorumlar yapın. Böylelikle takipçi sayınızda bir artış görebilirsiniz.

Deprem, sel gibi güncel konular, hakkında yazılar paylaşın. Diğer kullanıcıları bilgilendiren paylaşımlar yapın bu sayede de yüksek takipçi sayısına ulaşmanız mümkün olabilir.

Retweet yaparak, da takipçi sayınızı artışa götürebilirsiniz. Yararlı olan bilgileri, son dakika bilgileri, herkesin ilgisini çekecek yazıları, çekilişler, indirimleri RT yaparak profilinize karşı bir ilgi oluşabilirsiniz.

Mention’lara, karşılık verin. İlk olarak gelen like, takipçi isteklerine sizde geri dönüş yapın.

Soru sorun ve takipçilerinizin düşüncelerini alarak, aktif bir hesabınızın olduğunu gösterin. Gelen yorumlara yanıt verin, gelen cevaplara like atın böylelikle diğer hesapların ilgisini çekerek takipçi sayınızı arttırın.

DM bölümünü aktif bir şekilde kullanarak, takipçileriniz ile iletişime geçin. Bunun takipçi sayınızdaki artışta mutlaka büyük katkısı olacaktır.

Takip ettiğiniz kişiler, farklı mesleklerde, farklı yaşlarda olsun ki her türden bir takipçi kitleniz olsun.

Aktif olarak paylaşım yaparak, her an Twiter’da olduğunuzu belli edin. Yani bir gün paylaşım yapıp diğer gün paylaşım yapmayarak takipçilerinizin, takibi bırakmasına ortam hazırlayabilirsiniz.

Tweet atarken paylaşımlarınıza dikkat edin, nefret söylemi içeren paylaşımlar yapmayın. Daha çok herkesin sempatisini kazanacak twetler atarak, takipçinizi yüksek sayılara taşıyın.

Özgün, kendine has, içerikler paylaşarak kullanıcıların yeni bir söz veya yeni bir bilgi öğrenmesine olanak sağlayın. Herkesin paylaşım olarak attığı twetler üzerinden twet atmanız durumunda, bu çoğu kullanıcının ilgisini çekmez ve sizi takip etmezler.

Sık sık twetler gönderin, bu twetlerinizin içerikleri ne kadar güncel, farklı , ilgi çekici olursa o kadar da takipçi sayınızda artış olur.